OKNA I DRZWI » ALUMINIUM » Okna-System-MB-60
Okna-System-MB-60

System okienny MB-60 jest systemem tzw. ciepłym. Trzykomorowy kształtownik wykonywany jest z trzech komór zespolonych przekładką o doskonałych właściwościach termicznych. Dlatego możliwe jest stosowanie dwukolorowych profili – inny na zewnątrz, inny wewnątrz. Zastosowany system uszczelek z kauczuku syntetycznego EPDM wydatnie zwiększa izolacyjność cieplną okna, jak również ogranicza zjawisko kondensacji pary wodnej. Okna wykonane w tym systemie mogą mieć prawie dowolne kształty: od zwykłych prostokątnych po łuki, koła i trapezy. Doskonale sprawdzają się one w każdych warunkach meteorologicznych i w każdym rodzaju budownictwa, zwłaszcza w budownictwie mieszkaniowym, gdzie parametry izolacyjności termicznej i akustycznej są często czynnikiem wpływającym na wybór okien.  


1 Możliwość zastosowania szerokiej gamy pakietów szybowych do 50mm.

2 Trzykomorowa budowa profilu, ramy i skrzydła, gwarantuje optymalną izolacyjność termiczną i akustyczną.
3 Uszczelka przyszybowa gwarantuje szczelność, dzięki czemu zapobiega przenikaniu wilgoci do wnętrza konstrukcji okna.
4 Przekładki termiczne z tworzywa sztucznego zapewniają właściwą izolację termiczną.
5 Uszczelka wewnętrzna zapobiega inflitracji wody do wnętrza konstrukcji okna.
 

 


Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi 60 mm (ościeżnica), 69 mm skrzydła. Przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu – w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi. System MB-60 charakteryzuje się niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych przekładek termicznych i uszczelek. Okna w tym systemie sprawdzają się w każdej strefie klimatycznej, w każdym rodzaju budownictwa, również mieszkaniowego. W zakresie formy, estetyki, wytrzymałości i funkcji są zgodne z wymogami norm ochrony cieplnej budynków, norm ekologicznych i zdrowotnych. Ich stosowanie wiąże się z oszczędnością ciepła, chronią przed zimnem i hałasem.

Wzornictwo:
bogata gama kolorystyczna anodowane i lakierowane według palety RAL
możliwość gięcia w łuki profili aluminiowych
możliwość zastosowania każdego rodzaju szyby, zestawy szybowe w zakresach grubości okna 14 – 50 mm

Szczelność i izolacyjność:
trzykomorowa konstrukcja profili z wewnętrzną komorą izolacyjną
uszczelka środkowa na całym obwodzie okien otwieranych
szyby dobierane w sposób spełniający wymagania normy cieplnej
specjalne najwyższej jakości uszczelki z kauczuku syntetycznego EPDM
 


Każde okno firmy DRUTEX S.A. wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną jednokomorową – pakiet szybowy, do produkcji którego DRUTEX S.A. używa szkła firmy GUARDIAN.

Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. składa się z szyby typu float o grubości 4mm, ramki dystansowej o szerokości 16 mm oraz z szyby miękkopowłokowej typu termofloat o grubości 4 mm, natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła, gazem – argonem.

Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. posiada zwiększone właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła U=1,0 wg normy EN-674.

Nadto w ofercie DRUTEX S.A. istnieje pełna możliwość indywidualnego doboru odpowiedniego, innego pakietu szybowego, aby stanowił on jeszcze doskonalszą ochronę przed włamaniem, hałasem, czy nadmiernym nasłonecznieniem.
 


Wszystkie rodzaje okien i drzwi DRUTEX S.A. produkowanych na bazie profili aluminiowych wyposażone są standardowo w okucia obwiedniowe firmy ROTO typu Alu 500 i zamki firmy METALPLAST CZĘSTOCHOWA.

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:
Okna z funkcją U (uchyłu) - podstawową funkcją okna tego typu jest funkcja uchyłu w standardzie.
Okna z funkcją R (rozwierną) - podstawową funkcją okna tego typu jest rozwiernośćw standardzie.
Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) - podstawową funkcją tego typu okien jest możliwość uchyłu i rozwiewności w standardzie.
 


Kolorystyka