OKNA I DRZWI » ALUMINIUM » Fasady-System-MB-SR-50
Fasady-System-MB-SR-50

System MB-SR-50
Ściana słupowo-ryglowa MB-SR-50 przeznaczona jest do budowy fasad, dachów, świetlików i innych konstrukcji przestrzennych. Podstawowe elementy systemu: słupy i rygle o różnej sztywności pozwalają dowolnie kształtować bryłę budowli i uzyskać wymagany podział pionowy i poziomy w zależności od zewnętrznych obciążeń. Kształt słupów i rygli wraz z zaokrąglonymi narożami zewnętrznymi nadaje ścianie wygląd bardzo wysmukły, a owalne zakończenia podkreślają lekkość konstrukcji. Dla uzyskania odpowiedniej izolacji cieplnej, kształtowniki wewnętrzne zostały oddzielone od profili zewnętrznych izolatorem z twardego PVC oraz systemem uszczelek z kauczuku akrylonitrylowego (EPDM).

Kształt słupów i rygli pozwala budować estetyczne fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału, zapewniając jednocześnie trwałość i wytrzymałość konstrukcji.

Dodatkowo profile posiadają zaokrąglone zewnętrzne naroża dające tzw. efekt soft-line, podkreślające lekkość konstrukcji. Dla uzyskania odpowiedniej izolacji cieplnej, kształtowniki wewnętrzne zostały oddzielone od profili zewnętrznych izolatorem z twardego PVC oraz systemem uszczelek z kauczuku akrylonitrylowego.

System ten daje możliwość stosowania różnego rodzaju wypełnień o grubości od 4 do 48 mm. Równocześnie umożliwia prawidłowe odwodnienie i właściwą wentylację ściany. W ścianę słupowo ryglową łatwo można wpinać okna i drzwi systemu MB-60. System ten pozwala na dowolne formowanie bryły budynku w zależności od pomysłu i wymagań Klienta.


Cechy charakterystyczne:
smukłe i wytrzymałe profile
zaokrąglone zewnętrzne naroża
możliwość konstruowania ścian wklęsłych, łamanych w poziomie i pionie
ciągła przekładka termiczna z materiału HPVC zapewniająca optymalną izolację termiczną i akustyczną
możliwość stosowania szklenia od 4 do 48 mm

Wzornictwo:
bogata gama kolorystyczna w wersji lakierowanej proszkowe 180 kolorów według podstawowej palety RAL
możliwości gięcia w łuki profili aluminiowych


Kolorystyka aluminium (180 kolorów według palety RAL)